Dziś ostatni dzień zapisów na głosowanie korespondencyjne

Poniedziałek to ostatni dzień, by osoby chcące głosować w wyborach parlamentarnych korespondencyjnie zgłosiły to w swoim urzędzie gminy.

Wyborca nie później niż tydzień przed wyborami otrzyma pakiet wyborczy do wcześniej wskazanego przez siebie miejsca. Dokumenty można odebrać także osobiście.

W skład pakietu wyborczego wchodzi koperta zwrotna, karty do głosowania, koperta na karty, oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu a także instrukcja postępowania.

Do środy chęć głosowania korespondencyjnego mogli zgłaszać wyborcy za granicą. Według MSZ zgłosiło się 35 607 osób. Dla porównania w wyborach prezydenckich korespondencyjnie głosowało blisko 45 tys. osób. Do urn pójdziemy 25 października.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl