Kolejne spotkania pielęgniarek w Ministerstwie Zdrowia

W Ministerstwie Zdrowia odbędzie się dziś kolejne spotkanie pielęgniarek z kierownictwem resortu. Rozmowy będą dotyczyły poprawy warunków pracy i płac.

Spotkanie będzie przebiegać w dwóch zespołach negocjacyjnych. Pierwszy będzie pracował nad pomysłem wpisania pielęgniarek w system zamawianych świadczeń przez NFZ. Natomiast zespół zajmie się kwestią podwyższenia płac.

Mówi Lucyna Dargiewicz, przewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia Pielęgniarek i Położnych.

Będą miały miejsce dwa spotkania. O 11.00 rozpoczyna się spotkanie dotyczące zespołu płacowego, następnie kolejny zespół będzie dotyczył wpisania pielęgniarek w system zamawianych świadczeń. Rozmowy trwają. Nasze oczekiwania są niezmienione. Żądamy wpisania pielęgniarek w system zamawianych świadczeń przez NFZ i podwyżki płac dla każdej pielęgniarki w wysokości 1500 zł do wynagrodzenia zasadniczego. Ministerstwo ma inną propozycję i o tym poinformujemy wkrótce – powiedziała Lucyna Dargiewicz.

OZZPiP zapowiedział, że jeśli resort nie wprowadzi konkretnych zmian w przepisach, od września będą ogłaszane akcje strajkowe.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl