Pięciu żołnierzy NATO zginęło w katastrofie śmigłowca w Afganistanie

W katastrofie wojskowego śmigłowca w Kabulu zginęło pięciu żołnierzy NATO, a kolejnych pięciu zostało rannych – poinformowało wczoraj wieczorem dowództwo międzynarodowych sił w Afganistanie.

Maszyna, jak wynika z komunikatu, rozbiła się podczas lądowania w bazie NATO w afgańskiej stolicy.

Dowództwo międzynarodowych sił w Afganistanie podkreśliło, że był to wypadek. Nie podało narodowości ofiar. Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało jednak, że wśród ofiar śmiertelnych jest dwóch brytyjskich wojskowych.

Od początku międzynarodowej operacji wojskowej w Afganistanie w 2001 roku zginęło 456 brytyjskich żołnierzy.

Wszczęto śledztwo, które ma wyjaśnić przyczynę katastrofy śmigłowca.

Misja bojowa międzynarodowych sił NATO w Afganistanie została zakończona w 2014 roku. Pozostawione w kraju siły szkoleniowe mają sukcesywnie opuszczać ten kraj do końca 2016 roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl