(fot.PAP)

Kolejny miesiąc od katastrofy smoleńskiej

Dziś mija kolejny miesiąc od największej tragedii w historii powojennej Polski. Każdego 10 dnia miesiąca w wielu miastach Polskich sprawowane są Eucharystie w intencji ofiar.

Delegacja posłów PiS uczestniczyła dziś w porannej Mszy św. w kościele seminaryjnym w Warszawie. Jak co miesiąc – po Eucharystii odbył się Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, gdzie posłowie złożyli kwiaty i zapalili znicze.  W intencji śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i pozostałych 94 ofiar, w warszawskiej Archikatedrze św. Jana Chrzciciela uroczysta Msza Św. sprawowana będzie o godz. 19.00. Uroczystość transmitować będzie Radio Maryja i Telewizji Trwam.

Eucharystia w rocznicę katastrofy smoleńskiej sprawowana będzie także w Bydgoszczy. O godz. 18.00 w kościele św. Andrzeja Boboli podczas Mszy św. nastąpi uroczyste przekazanie ornatu upamiętniającego Tragedię Smoleńską. Msze Św. w intencji zmarłych w katastrofie będą sprawowane m.in. w Gliwicach, Jarosławiu, Krakowie, Legnicy, Sopocie, Suwałkach, Świdnicy, Tarnowie i w Wałbrzychu.

 

Do katastrofy pod Smoleńskiem doszło 10 kwietnia 2010 roku. Zginęło wówczas 96 osób: prezydent Lech Kaczyński z małżonką, a także m.in.: ministrowie, posłowie, najwyżsi dowódcy Sił Zbrojnych, kapłani, reprezentanci Rodzin Katyńskich, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.  Zdążali do Katynia na uroczystości 70 rocznicy mordu na polskich oficerach.

drukuj