Rodziny Smoleńskie na Audiencji Generalnej

W audiencji generalnej w Watykanie – transmitowanej jak zawsze przez TV Trwam – uczestniczyli przedstawiciele części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej Katyń 2010.

Obecni byli m.in.: Zuzanna Kurtyka z synem Krzysztofem, Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska, Adam Gosiewski (kuzyn Przemysława Gosiewskiego), Andrzej Melak, Dariusz Fedorowicz, Helena Kotzbach, przedstawiciele rodziny adm. Andrzeja Karwety, Stanisław Zagrodzki (kuzyn Ewy Bąkowskiej) z rodzinami i przyjaciółmi oraz członkami Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010.

Bliscy ofiar smoleńskich złożyli na ręce Ojca Świętego Benedykta XVI urnę z ziemią z miejsca katastrofy zawierającą fragmenty wraku Tu-154M oraz list Jadwigi Czarnołęskiej-Gosiewskiej, matki tragicznie zmarłego wicepremiera Przemysława Gosiewskiego. Jest w nim prośba o modlitwę, wsparcie duchowe i błogosławieństwo dla dążeń dotyczących wyjaśnienia tej tragedii.

Prezentujemy treść listu: kliknij


Polecamy artykuł Marty Ziarnik: kliknij

W czwartek, w dniu kiedy minęło 19 miesięcy od katastrofy rządowego TU 154M pod Smoleńskiem list został oczytany podczas uroczystej Eucharystii w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Msza Św. była sprawowana w intencji ofiar tragedii. Uczestniczyli w niej przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej ze Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010, którzy wrócili z Rzymu. List odczytał o. Waldemar Gonczaruk – redemptorysta.

Bliscy ofiar katastrofy smoleńskiej wyrażali radość ze spotkania z Papieżem. „To wielka radość z tego, że możemy spotkać się z Ojcem Świętym Benedyktem XVI i wyrazić to co czujemy” mówił Andrzej Melak.

„Nasza pielgrzymka jest wołaniem o sprawiedliwość” stwierdził z kolei Dariusz Fedorowicz.

Dariusz Fedorowicz dodał, że ważnym punktem pielgrzymowania była modlitwa przy grobie błogosławionego Ojca Św. Jana Pawła II.

Rano w Bazylice św. Piotra przy grobie błogosławionego Ojca Św. Jana Pawła II sprawowana była Eucharystia. Mszy św. przewodniczył o. Waldemar Gonczaruk – redemptorysta.

Przypomnijmy – w związku z brakiem działań zmierzających do wyjaśnienia okoliczności katastrofy smoleńskiej część bliskich ofiar wystosowała list do parlamentarnego zespołu badającego przyczyny tragedii. List, który w imieniu części Rodzin Smoleńskich podpisał Dariusz Fedorowicz został odczytany podczas posiedzenia zespołu w czasie gdy bliscy ofiar byli już w Rzymie. Rodziny wyraziły w nim sprzeciw wobec kandydatury Ewy Kopacz na Marszałka Sejmu. Andrzej Melak brat śp. Stefana Melaka przewodniczącego Komitetu Katyńskiego powiedział, że niektórzy bliscy ofiar nie mogą pogodzić się z faktem, że osoba, która wprowadzała w błąd opinię publiczną i Sejm w sprawie badań ciał ich bliskich ma być najwyższym przedstawicielem Sejmu.

Prezentujemy treść listu: kliknij

Tymczasem na pierwszym posiedzeniu Parlamentu Ewa Kopacz została Marszałkiem Sejmu. Za jej kandydaturą głosowało 300 posłów, 150 było przeciw. Wcześniej w Sejmie odbyła się burzliwa dyskusja.

Polecamy:

Pierwsze posiedzenia Parlamentu
https://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1140064

Awantura o marszałek Kopacz
https://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1140069

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl