fot. facebook.com

Koalicja Obywatelska szuka kandydata na prezydenta

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiada organizację prawyborów w Koalicji Obywatelskiej. Jak mówi, są one niezbędne do tego, aby odebrać prezydenturę Andrzejowi Dudzie.

Walka o partyjną nominację kandydatów Koalicji Obywatelskiej na kandydata na prezydenta rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Nazwisko zwycięzcy prawyborów poznać mamy 14 grudnia. Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna liczy, że KO będzie miała najlepszego przedstawiciela.

– Na pewno ciężko pracująca w kampanii, na pewno przekonywująca, wyrazista, ta, której będzie zależeć na tej kampanii. Bardzo zaangażowana w codzienną obecność, w rozmowę z ludźmi, w prezentację programu. Też taka, która będzie w drugiej turze – bo jestem przekonany, że ta druga tura będzie – w stanie przekonać wyborców środowisk partii kandydatów opozycyjnych do głosowania na siebie – powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO.

Szef Platformy jest przekonany, że tylko w ten sposób uda się pokonać Andrzeja Dudę i wygrać przyszłoroczne wybory.

– Pokażą dobrą prezentację programów, dobrą konkurencję, dobre emocje i to, że kandydat/kandydatka Platformy Obywatelskiej, Koalicji Obywatelskiej, będzie faworytem do tego, żeby w drugiej turze odebrać prezydenturę Andrzejowi Dudzie – podkreślił Grzegorz Schetyna.

Koalicja Obywatelska szuka swojego kandydata na prezydenta. Jeszcze do niedawna miał nim być Donald Tusk i Rafał Trzaskowski. Obaj jednak rozwiali te nadzieje. Póki co, najpoważniejszym kandydatem pozostaje wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

TV Trwam News

drukuj