fot. youtube.com

KO domaga się rozpatrzenia wniosku o wotum nieufności wobec J. Kaczyńskiego jeszcze w tym tygodniu

Koalicja Obywatelska chce, by Sejm zajął się w piątek wnioskiem o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Za odwołaniem prezesa PiS jest też Lewica.

Posłowie KO zarzucają wicepremierowi Kaczyńskiemu m.in. doprowadzenie do gwałtownego pogorszenia się bezpieczeństwa Polaków oraz dzielenie i skłócanie obywateli.

W ocenie posła PiS Radosława Fogla, wicerzecznika partii rządzącej, wniosek o wotum nieufności wobec Jarosława Kaczyńskiego to typowo polityczne działanie KO.

– Rozumiem, że Platforma domaga się szybkiego procedowania, dlatego że liczy na polityczne show. Może się przeliczyć, bo w tym wniosku nie ma nic, co by uzasadniało odwołanie pana prezesa Kaczyńskiego z funkcji wicepremiera. Jest to typowo polityczne działanie naszych konkurentów. Ten wniosek nie zdobędzie większości w Sejmie. Co do tego jestem przekonany. Co więcej, myślę, że wnioskodawcy narażają się na śmieszność i te powody – bo trudno nazwać je argumentami – które tam są zawarte, nie wytrzymają zderzenia z rzeczywistością i z tym, co zostanie przedstawione w debacie – mówił Radosław Fogiel.    

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował, że wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego będzie rozpatrzony w przyszłym tygodniu.

Posiedzenie Sejmu jest planowane na 9-10 grudnia.

RIRM

drukuj