fot. PAP/Andrzej Grygiel

W połowie grudnia mają się odbyć kolejne rozmowy nt. umowy społecznej dla górnictwa

W połowie grudnia planowane są kolejne rozmowy nt. umowy społecznej dla górnictwa. Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych, zapowiedział, że odbędą się one z wykorzystaniem rekomendacji wypracowanych w ostatnich tygodniach przez pracujące w górniczych spółkach zespoły robocze.

Podczas grudniowych rozmów ministerstwo zamierza przedstawić proponowany mechanizm udzielania górnictwu pomocy publicznej.

Wczoraj w Głównym Instytucie Górnictwa podsumowano prace zespołu roboczego, który oceniał możliwości wykorzystania w Polsce czystych technologii węglowych.

Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych, powiedział, że dokument ten będzie częścią umowy społecznej dla górnictwa.

– Pracowały wszystkie zespoły. Czekamy na rekomendacje, które spłyną z poszczególnych grup górniczych. Nie chcę szczegółowo mówić, co będą zawierały te rekomendacje, ponieważ najpierw muszę się z nimi zapoznać. Dzisiaj sprawdzamy rekomendacje zespołu dotyczącego czystych technologii węglowych i mogę powiedzieć, że jest to znakomicie wykonana praca. Mamy przeanalizowane wszystkie technologie i rekomendacje. Wszystko jest poparte solidną pracą tego zespołu. Z pewnością ten dokument będzie częścią umowy społecznej – wyjaśnił wiceminister aktywów państwowych.

Artur Soboń nie chciał przesądzać, kiedy mogłoby dojść do finalnego podpisania umowy i przedłożenia jej Komisji Europejskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl