fot. pixabay.com

Lublin: Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Zbigniewa S.

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Zbigniewa S. Wcześniej prokuratura wystosowała za nim list gończy.

Zbigniew S. został zatrzymany w grudniu 2019 roku. Chodzi m.in. o podejrzenie oszustwa na kwotę ponad 900 tys. zł podczas prowadzenia działalności charytatywnej i prania brudnych pieniędzy. Wtedy sąd nie zgodził się jednak na areszt. Wobec Zbigniewa S. zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 500 tys. zł, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. Podejrzany od jakiegoś czasu miał starać się o azyl polityczny w Norwegii.

Po wielu wnioskach odrzucanych przez sądy, w październiku tego roku zapadło postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Zbigniew S. jest poszukiwany. Sąd nakazał zatrzymanie podejrzanego na 2 miesiące od momentu zatrzymania. Na tej podstawie wydano też list gończy. Na podejrzanym ciąży łącznie ponad 200 zarzutów.

W zeszłym roku weszła w życie umowa między UE a Norwegią i Islandią, według której oba państwa zobowiązały się do honorowania Europejskich Nakazów Aresztowania.

TV Trwam News

drukuj