Kim Dzong Un: możemy zaatakować bazy USA na Pacyfiku

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oświadczył, że ostatnie testy rakietowe wykazały, iż jego kraj jest zdolny do zaatakowania baz USA na Pacyfiku – poinformowała  północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

Według KCNA Kim Dzong Un obserwował testy „średnich strategicznych pocisków balistycznych dalekiego zasięgu”. Testy miały zakończyć się sukcesem „bez narażenia interesów bezpieczeństwa krajów sąsiednich”.

Północnokoreański przywódca oświadczył potem – jak relacjonuje KCNA – że testy były „wielkim wydarzeniem”, które znacznie zwiększa zdolność dokonania przez Koreę Północną uprzedzającego ataku nuklearnego.

„Mamy potwierdzoną zdolność zaatakowania w sposób globalny Amerykanów w teatrze działań na Pacyfiku” – powiedział Kim Dzong Un.

Przedstawiciele sił zbrojnych USA i Korei Południowej potwierdzili, że Pjongjang wystrzelił w środę dwa pociski Musudan o zasięgu od 2500 do 4000 km. Test pierwszego pocisku uznali za niepowodzenie.

Pociski te mogą teoretycznie osiągnąć bazy wojskowe USA na wyspie Guam, na Pacyfiku. Jednak według ocen ekspertów japońskich i południowokoreańskich, w środę przeleciały odpowiednio tylko 150 i 400 km.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl