fot. pixabay.com

Kierowca autokaru wycieczkowego dla dzieci w woj. małopolskim był nietrzeźwy

0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał alkotest u kierowcy autokaru, którym dzieci z Gnojnika (woj. małopolskie) miały wyruszyć na wycieczkę – podała w czwartek policja.

Policjanci kontynuują działania dotyczące kontroli autobusów wycieczkowych. W miejscowości Gnojnik brzeska drogówka kontrolowała autokary wcześniej niezgłoszone do kontroli. Okazało się, że kierowca jednego z nich był w tzw. stanie po użyciu alkoholu.

O kontrolę trzeźwości kierowcy poprosił policjantów jeden z rodziców. Zgodnie z relacjami funkcjonariuszy, woń alkoholu dało się wyczuć od kierowcy jeszcze przed rozpoczęciem kontroli. Badania alkotestem wykazały 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i sporządzono dokumentację do przekazania sprawy o wykroczenie do sądu. W drogę na zasłużony wypoczynek dzieci ruszyły z innym, trzeźwym kierowcą.

Policja informuje, że pod linkiem: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/mapa-wypadkow-drogowych/12155,Wykaz-punktow-kontroli-autobusow-wakacje-2021.html znajduje się wykaz stałych miejsc prowadzenia kontroli autobusów i ich kierowców wraz z danymi kontaktowymi do zgłoszenia potrzeby kontroli.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl