fot. pixabay.com

Woj. małopolskie: rekordowy sezon na spływie przełomem Dunajca

Blisko 265 tys. turystów skorzystało podczas wakacji ze spływu flisackiego przełomem Dunajca w Pieninach. Był to rekordowy sezon – ocenił szef pienińskich flisaków Jerzy Regiec.

„Minione wakacje oceniam jako bardzo dobre pod względem frekwencji turystycznej na spływie przełomem rzeki Dunajec. Nigdy wcześniej w wakacje nie mieliśmy tylu turystów, ilu w tym roku” – powiedział Jerzy Regiec.

Wyjaśnił, że oprócz sprzyjającej pogody, wpływ na frekwencje miał bon turystyczny.

„Chociaż my, jako Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich nie możemy bezpośrednio realizować bonu, to klientów realizujących bony przywoziły nam biura turystyczne” – dodał.

W minione wakacje niewiele osób decydowało się na wyjazd zagraniczny i to także przełożyło się na dużą frekwencję na spływie przełomem Dunajca, na którym dominowały grupy rodzinne. Turystów zagranicznych była natomiast śladowa liczba.

Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich organizuje spływy przełomem Dunajca od 1934 roku, ale pierwsze turystyczne spływy organizowano tu już w połowie XIX wieku.

Spływ przełomem Dunajca na drewnianych tratwach rozpoczyna się w Sromowcach-Kątach i ma dwa warianty: krótszy – do Szczawnicy i dłuższy – do Krościenka. Trasa do Szczawnicy ma długość 18 km, a jej pokonanie zajmuje 2 godziny i 15 minut. Spływ do Krościenka trwa 2 godziny i 45 minut i jest o pięć kilometrów dłuższy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl