fot. pixabay.com

Małopolskie: Fałszywa amerykańska żołnierka wyłudziła od tarnowianina prawie 10 tys. euro

Poznana na jednym z portali społecznościowych kobieta, podając się za zawodowego żołnierza wojsk amerykańskich stacjonujących w Europie, wyłudziła od mieszkańca Tarnowa prawie 10 tysięcy euro – poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Kobieta zaproponowała 40-latkowi, że prześle na jego konto pokaźną sumę, ale uzależniła przelew od podatku, który musi on zapłacić i który wnosi 9 850 euro.

„Mężczyzna wciągnięty w rozmowę przekazał na konto oszustki wskazaną kwotę. Potem kontakt z >>amerykańską żołnierką<< urwał się tak szybko, jak zniknęły pieniądze z konta tarnowianina” – relacjonuje rzecznik małopolskiej policji.

Sprawą oszustwa zajmują się tarnowscy policjanci. Sprawcy może grozić do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o zachowanie spokoju, zdrowego rozsądku i czujności przy transakcjach finansowych, zwłaszcza tych, które mają być zwieńczone szybkim i dużym zyskiem.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl