Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Policjanci prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze apelują do rodziców, że to na nich spoczywa obowiązek przekazania dzieciom zasad ruchu drogowego.

Dzieci codziennie pokonują trasę z domu do szkoły i z powrotem. Są uczestnikami ruchu drogowego tak samo, jak kierujący pojazdami. Policja zapowiada, że w trosce o najmłodszych, będą prowadzone kontrole na drogach.

– Celem tych działań będzie przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w rejonach szkół. Będziemy tam prowadzić różnego rodzaju działania profilaktyczne, nadzorcze, edukacyjne i kontrolne – wskazała nadkom. Joanna Biel-Radwańska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicy przejść dla pieszych oraz w rejonach szkół. Tam w każdym momencie na jezdni może pojawić się pieszy. Policja będzie także prowadzić ćwiczenia dla uczniów. Jednak to rodzice powinni przygotować swoje dzieci do drogi do szkoły – zaznaczyła nadkom. Joanna Biel-Radwańska.

– Prosimy, aby kilkukrotnie przejść z tymi najmłodszymi uczniami drogę do szkoły. Pokonać tę drogę, nie najkrótszą, ale najbezpieczniejszą – podkreśliła nadkom. Joanna Biel-Radwańska.

https://twitter.com/PolicjaSlaska/status/1433054751776780298

Do największej liczby wypadków z udziałem dzieci i młodych dochodzi w godzinach rannych i wczesnopopołudniowych, czyli w drodze do i ze szkoły, dlatego tak ważna jest rozwaga.

 

TV Trwam News

drukuj