fot. flickr.com

RCB: południowe powiaty województw śląskiego i małopolskiego zagrożone silnymi burzami

RCB wysłało alert do mieszkańców w 6 powiatach woj. śląskiego i 7 powiatach woj. małopolskiego. Ostrzeżenia dotyczą burz z silnymi opadami deszczu – poinformowało w środę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Wiatr może tam osiągnąć w porywach 70 km/h, a opady deszczu do 70 mm.

Alert drugiego stopnia w woj. śląskim dotyczy powiatów: Jastrzębiej-Zdrój, pszczyńskiego, bielskiego, Bielska-Białej, żywieckiego i cieszyńskiego; zaś w woj. małopolskim: oświęcimskiego, wadowickiego, suskiego, myślenickiego, nowotarskiego, limanowskiego i tatrzańskiego.

„Uwaga! Dziś (19.08) intensywne opady deszczu i burze. Przygotuj się na możliwe podtopienia. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie” – podało RCB na swoim Twitterze.

RCB przypomina, że w trakcie burzy należy w razie możliwości zostać w domu. Powinno się zabezpieczyć drzwi i okna oraz przedmioty na parapecie i balkonie, a także odłączyć od prądu sprzęt domowy. Jeśli jednak ktoś przebywa na zewnątrz, zalecane jest unikanie otwartych przestrzeni. W przypadku jazdy autem należy zjechać na parking z dala od drzewa, w trakcie wędrówki w górach – jak najszybciej zejść ze szczytu, a pływając – natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl