fot KPRP/Jakub Szymczuk

Prezydent A. Duda: Współcześnie symbolem bliskich relacji polsko-japońskich są przedsiębiorcy, ludzie biznesu, który rozwijają gospodarkę

Prezydent przebywa z wizytą w Tokio. Dziś w Ambasadzie RP Andrzej Duda odznaczył Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, prezesa koncernu Toyota.

Prezydent wskazał na jego wybitne zasługi w rozwijaniu przemysłu motoryzacyjnego w Polsce oraz działalność na rzecz polsko-japońskiej współpracy kulturalnej. Andrzej Duda podkreślił też, że Japonia jest krajem, z którym Polaków łączą szczególne więzi.

– Współcześnie symbolem bliskich relacji polsko-japońskich są przedsiębiorcy, ludzie biznesu, który rozwijają gospodarkę. Jedną z takich  osób, o szczególnych zasługach na tym polu, jest odznaczony przed chwilą prezes Toyota – Takeshi Uchiyamada. Wybitny menedżer, dzięki któremu koncert Toyota stał się światowym liderem innowacyjnej i przyjaznej środowisku motoryzacji – powiedział prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że w ostatnich latach, pod przewodnictwem obecnego prezesa, Toyota zainwestowała ponad 5,5 mld zł w swoje zakłady produkcyjne w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Prezydent wskazał, że inwestycje spowodowały również ogromne zainteresowanie japońskich firm Polską.

RIRM

drukuj