fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1577916518209392641/photo/1

Małopolskie: pościg za nielegalnymi imigrantami; Gruzin aresztowany

Gruzin przewożący pięciu nieletnich Syryjczyków, po pościgu na autostradzie A4 w okolicach Brzeska, został aresztowany pod zarzutem organizowania nielegalnej migracji. Jego pasażerowie, poszukiwani przez słowacką policję, zostali przekazani stronie słowackiej – poinformowała rzecznik Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Dorota Kądziołka.

Do pościgu i zatrzymania nielegalnych migrantów na autostradzie A4 doszło w minioną środę.

„Kierujący oplem, ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe oraz nakazy przywołujące do zatrzymania pojazdu, kontynuował jazdę dynamicznie zmieniając pasy ruchu i wyprzedzając inne samochody. W wyniku tego stracił panowanie nad autem i najpierw uderzył w radiowóz, którym jechali funkcjonariusze SG, a następnie w barierę energochłonną, co doprowadziło do zatrzymania samochodu” – relacjonowała Drożdż.

Kierujący samochodem obywatel Gruzji po zderzeniu usiłował uciec z miejsca zdarzenia. Został jednak zatrzymany.

Decyzją sądu na wniosek Prokuratora Rejonowego w Brzesku, został on tymczasowo aresztowany pod zarzutem m.in. organizowania nielegalnej migracji.

Młodzi Syryjczycy w zostali przekazani w ramach readmisji uproszczonej stronie słowackiej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl