fot. pixabay.com

Gorzów Wlkp.: Kierowca pługopiaskarki z promilami

Gorzowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę pługopiaskarki. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie – poinformował w piątek Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

„Kierowca noc spędził w gorzowskiej komendzie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Kiedy 33-letni obywatel Ukrainy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości” – powiedział Grzegorz Jaroszewicz.

Do zatrzymania 33-latka doszło w czwartek (14 stycznia br.), przed godz. 21.00. Policjantów zaalarmowali świadkowie, którzy widzieli, jak prawdopodobnie nietrzeźwy był na stacji paliw w pobliżu węzła S3 Gorzów-Północ, a następnie wsiadł do pługopiaskarki i odjechał w stronę centrum miasta.

„Chwilę później na miejscu był patrol gorzowskich policjantów. Funkcjonariusze szybko namierzyli wskazany pojazd. Jego kierowca został zatrzymany, kiedy wjeżdżał na drogę ekspresową. Pługopiaskarkę przekazano innym pracownikom firmy zajmującej się zimowym utrzymaniem dróg” – powiedział Grzegorz Jaroszewicz.

PAP

drukuj