fot. PAP/Marcin Bielecki

Pomorskie: Dwóch mężczyzn złamało kwarantannę, jeden poszedł na piwo

Dwaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani w Człuchowie podczas złamania kwarantanny. Jednego policjanci zatrzymali już kolejny raz, a drugi tłumaczył, że poszedł na piwo z kolegami. Za złamanie kwarantanny grozi obecnie 30 tys. zł grzywny.

Jak potwierdził oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie Sławomir Gradek, „policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z powiatu człuchowskiego, którzy złamali warunki kwarantanny”.

Pierwszy (rocznik 1985) tłumaczył dzielnicowemu, że chciał spotkać się kolegami i poszedł na działki napić się piwa, drugi (rocznik 1989) został już drugi raz złapany na złamaniu kwarantanny.

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w trakcie kontroli, funkcjonariusz sporządza dokumentację, będącą podstawą do sporządzenia wniosku o ukaranie do sądu.

„Każda osoba, która nie stosuje się do takich zaleceń, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z art. 116 Kodeksu wykroczeń. Skierowaliśmy również odpowiednie powiadomienia do sanepidu” – powiedział Gradek.

W bardziej drastycznych przypadkach, jeżeli np. osoba jest zakażona, a mimo to swoim zachowaniem spowoduje rozprzestrzenianie się choroby zakaźnej, podlegać będzie ona przepisom wynikającym z kodeksu karnego.

Dotychczas w woj. pomorskim potwierdzono 22 osoby zarażone koronawirusem.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 766 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce, w tym o 17 nowych.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl