fot. PAP/Darek Delmanowicz

KGP: Policjanci sprawdzili ponad 94 tys. na kwarantannie; stwierdzili 290 naruszeń

Od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii koronawirusa w Polsce już ponad 5 milionów razy sprawdzaliśmy osoby skierowane na kwarantannę – poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 94 tys. osób poddanych kwarantannie, a w ok. 290 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

Rzecznik KGP podał też, że minionej doby 16 przypadkach zwrócono się do policjantów z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci.

Przekazał, że do działań prewencyjnych, które mają zapewnić bezpieczeństwo, porządek publiczny i powstrzymać zarażenia między osobami, zaangażowanych jest około 21-23 tys. funkcjonariuszy, głównie policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskich oraz żołnierzy.

Przypomniał jednocześnie, że zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, osobom nieprzestrzegającym zasad kwarantanny inspektor sanitarny może wymierzyć grzywnę od 5 do 30 tys. zł.

Mariusz Ciarka poinformował także, że policja skontrolowała prawie 188 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej, a ostatniej doby ponad 3900.

Przekazał też, że od początku działań zwalczających pandemię 166 policjantów zostało zarażonych koronawirusem, 68 wyzdrowiało, ponad 2600 było na kwarantannie, a obecnie jest na na niej 399.

„Nie oszukujmy policjantów, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki” – zaapelował.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl