fot. pixabay.com

Oświęcim: Sprawca napadu z bronią w ręku ujęty przez klientów sklepu

Klienci obezwładnili i zatrzymali 49-latka, który napadł na sklep terroryzując ekspedientkę bronią. Napastnik trafił już pod klucz. Oświęcimski sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia – podała dziś oświęcimska policja.

„W środę po zmroku do sklepu spożywczego wszedł zamaskowany mężczyzna, który grożąc ekspedientce bronią, zażądał wydania wszystkich pieniędzy. Tuż za nim wszedł klient. Szybko zorientował się w sytuacji i podjął próbę obezwładnienia napastnika wytrącając sprawcy broń z ręki. Wywiązała się szamotanina. W tym czasie do sklepu weszły kolejne cztery osoby, które błyskawicznie pomogły w ujęciu sprawcy rozboju” – zrelacjonowała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Wezwani na miejsce policjanci przejęli sprawcę. To 49-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

„Funkcjonariusze zabezpieczyli również rewolwer gazowy, którym posłużył się do dokonania przestępstwa” – powiedziała asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Policjantka dodała, że w sylwestrowe popołudnie napastnik usłyszał zarzuty i został aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

„Za rozbój z użyciem broni grozi do 12 lat pozbawienia wolności” – powiedziała asp. szt. Małgorzata Jurecka.

„Ogromne podziękowania za wyjątkowo odważne działanie należą się panu Tomaszowi, który błyskawicznie zareagował, przerywając działanie sprawcy. Wzorowym zachowaniem wykazali się również panowie: Maciej, Damian, Tobiasz i Rafał, którzy pomogli w ujęciu napastnika. W efekcie tak sprawnej, wspólnej, obywatelskiej interwencji sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku” – powiedziała rzecznik oświęcimskiej policji.

PAP

drukuj