zdjęcie ilustracyjne/ fot. pixabay.com

Woj. małopolskie: Ukradł dzwon z wieży kościelnej i sprzedał w skupie złomu

43-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego (woj. małopolskie) w noc przed Wigilią ukradł dzwon z wieży kościelnej w miejscowości Biała i sprzedał w punkcie złomu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, grozi mu do pięciu lat więzienia.

Według informacji tarnowskich funkcjonariuszy, parafianie jeszcze przed nowym rokiem odzyskali wykonany z brązu dzwon.

Zgodnie z relacjami policjantów, o zniknięciu kilkudzięsięciokilogramowego, wartego 4 tys. obiektu poinformował w Wigilię proboszcz parafii w miejscowości Biała. Według proboszcza dzwon musiał zostać zdemontowany w noc poprzedzającą Wigilię.

43-letni złodziej, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, miał ułatwione zadanie, ponieważ dzwonnica jest remontowana i ustawione są wokół niej rusztowania, które mogły ułatwić wejście na wieżę.

Jak się okazało, sprawca sprzedał zdemontowany dzwon w skupie złomu za 150 złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzutu kradzieży. Grozi mu do pięciu lat więzienia. Sprawę prowadzi komisariat w Mościcach pod nadzorem tarnowskiej prokuratury.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl