fot. Tomasz Strąg

Szef MSWiA zapowiada umowę na kolejne Black Hawk dla polskiej policji

Najprawdopodobniej w najbliższych dniach zostanie podpisana umowa na dostawę kolejnych śmigłowców Black Hawk dla polskiej policji. Do służby trafiły wcześniej trzy nowe maszyny tego typu. To jednak nie koniec. Rząd realizuje konsekwentnie program modernizacji służb mundurowych.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński przypomniał, że to pierwszy taki przypadek, kiedy do polskiej policji trafiły nowe śmigłowce. Zazwyczaj były to maszyny pochodzące od innych podmiotów.

– Trudno sobie to wyobrazić, ale kiedy obejmowaliśmy rządy, to najstarszy śmigłowiec w polskiej policji liczył 47 lat. Nigdy polska policja nie otrzymała nowego śmigłowca, tylko zawsze były to już używane, np. z wojska. Dzisiaj do polskiej policji już w tej chwili trafiły trzy najnowocześniejsze Black Hawki. W najbliższych dniach – mam nadzieję – zostanie podpisana umowa na zakup kolejnych dwóch, czyli de facto będzie to już pięć najnowocześniejszych dzisiaj operujących śmigłowców na świecie – mówił minister.

Szef resortu powiedział, że helikoptery zostaną rozlokowane w różnych regionach całej Polski. Jeden będzie stacjonował na Warmii i Mazurach, drugi w Zachodniopomorskiem, trzeci na Dolnym Śląsku, czwarty na Podkarpaciu, a piąty w Warszawie. Maszyny będą wykorzystywane przez jednostki antyterrorystyczne.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl