KE zwiększa fundusze na walkę z wirusem eboli

Unia Europejska jest zdeterminowana, by znaleźć rozwiązanie w sprawie epidemii eboli. W związku z tym fundusz na badania nad wirusem zostanie zwiększony o 280 mln euro.

Pieniądze zostaną przekazane na projekty realizowane w ramach projektu badawczego, który działa na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego zawartego między UE a przemysłem farmaceutycznym. Obecnie trwają badania kliniczne dwóch potencjalnych szczepionek na ebolę.

Na początku przyszłego roku mają rozpocząć się testy kolejnych szczepionek. Tymczasem lekarze robią wszystko, co mogą, by zahamować rozprzestrzenianie się wirusa.

My nie leczymy, ale przyjmujemy pacjentów tak, aby odizolować ich od świata zewnętrznego. Przeprowadzamy badania, pobieramy próbki i diagnozujemy, a następnie zapewniamy im podstawowe leczenie – mówił Antoine Perrin z France-Ebola Treatment.

Światowa Organizacja Zdrowia podała, że do tej pory wirus spowodował śmierć 4818 osób, a kolejne 13 tysięcy zarażone są chorobą. WHO zastrzega, że rzeczywista liczba przypadków jest wyższa, ponieważ oficjalny bilans nie uwzględnia nieznanych lub niezgłoszonych przypadków. Większość zachorowań odnotowano w trzech krajach Afryki Zachodniej: Liberii, Sierra Leone i Gwinei.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl