fot. flickr.com

KE uruchomiła platformę internetową, która ma pomóc w eksporcie zboża z Ukrainy

Komisja Europejska uruchomiła platformę do nawiązywania kontaktów biznesowych między przedsiębiorcami z Ukrainy i Unii Europejskiej, co ma w założeniu pomóc w eksporcie ukraińskiego zboża. W związku z blokowaniem przez Rosję portów czarnomorskich Ukraina nie jest w stanie wywieźć około 22 mln ton zboża zgromadzonego w silosach.

„Miliony ton zboża utknęły na Ukrainie i musimy połączyć siły ponad sektorami i granicami, aby je przewieźć: firmy szukające sposobów wspierania ukraińskiego eksportu, firmy oferujące rozwiązania transportowe lub magazynowe oraz ukraińscy handlowcy zbożem szukający partnerów logistycznych. Nasza platforma kontaktów pomoże w tworzeniu nowych partnerstw. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę je w akcji – liczy się każda tona zboża” – oświadczyła unijna komisarz ds. transportu, Adina Valean.

W połowie maja KE przedstawiła inicjatywę utworzenia tzw. korytarzy solidarnościowych, które mają pozwolić na eksport ukraińskiego zboża drogą lądową przy użyciu infrastruktury UE oraz na import potrzebnych Ukrainie towarów. Uruchomiona platforma internetowa jest jednym z elementów realizacji tego programu.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl