Kancelaria Senatu: wizyta marszałka Stanisława Karczewskiego w Rumunii

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w dniach 4-5 lipca 2017 r. będzie przebywał w Rumunii, gdzie spotka się m.in. z przewodniczącym Senatu Rumunii Calinem Popescu-Tariceanu oraz z ministrem spraw zagranicznych Rumunii Teodorem Melescanu.

Marszałek będzie rozmawiał z rumuńskimi politykami m.in. o wzmocnieniu współpracy regionalnej w sferze gospodarczej, infrastrukturalnej, transportowej i w cyberprzestrzeni.

Wizyta będzie okazją do refleksji nt. spraw, które kształtują dwustronne i międzynarodowe programy. Rozmowy będą dotyczyć także rumuńskiej propozycji wymiaru parlamentarnego grupy B9 (kraje wschodniej flanki NATO). W związku z tym planowane jest w Bukareszcie pierwsze spotkanie przewodniczących parlamentów tych krajów. Politycy ponadto będą się zastanawiać nad perspektywami wspólnego działania na poziomie parlamentarnym oraz inicjatywą V4+ (Grupa Wyszehradzka plus) w wymiarze parlamentarnym.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl