fot. twitter.com/MI_GOV_PL

Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną zostanie otwarty 17 września

17 września zostanie oficjalnie otwarty kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną. Nową trasą wodną przepłyną pierwsze jednostki. Wiceminister infrastruktury, Marek Gróbarczyk, poinformował, że zrealizowano już 90 procent prac w ramach przeprowadzanej inwestycji.

Wiceszef resortu infrastruktury, Marek Gróbarczyk, stwierdził, że jest to inwestycja szczególna, która ma przełomowy charakter. Tłumaczył też, że data otwarcia kanału nie jest przypadkowa.

– Jednostki, jakie będą wpływały, otworzą nową drogę wodną, która przez wiele lat była zamknięta i sterowana przez stronę rosyjską. To ostatni akwen w Polsce, jaki cały czas podlegał ingerencji i interwencji Rosjan. W związku z tym 17 września – niezwykle ważny dla Polaków – będzie datą zakończenia budowy, przepłynięcia pierwszych jednostek i otwarcia nowej drogi wodnej – powiedział Marek Gróbarczyk.

Całkowita długość nowej drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej przez Zalew Wiślany do Elbląga będzie miała blisko 23 km. Kanał i cały tor wodny będą miały 5 m głębokości.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl