Kanada: wyruszyła piesza pielgrzymka do Midland

8 sierpnia, w poniedziałek rano, wyruszyła piesza pielgrzymka do Midland, która dotrze do Sanktuarium Męczenników Kanadyjskich w sobotę po południu.

Uroczystą Mszę św. na rozpoczęcie pielgrzymki koncelebrowali: o Janusz Błażejak, o Teodor Jochem OMI – prof. teologii moralnej w WSD, o. Józef Wcisło OMI – rektor WSD w Obrze oraz ks. prof. Norbert Pikuła z Krakowa.

Pielgrzymkę tworzą 3 grupy, za które odpowiedzialni są: o. Wojciech Stangel OMI z Parafii św. Maksymiliana Kolbe, ks. Tomasz Dzida z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Scarborough oraz ks. Sławomir Szwagrzyk z Langton, który wkrótce udaje się do pracy duszpasterskiej w Whitehorse, Yukon.

Tegorocznym najmłodszym uczestnikiem pielgrzymki jest 3 letnie dziecko, które wraz z rodzicami dzielnie podąża do Midland. Pielgrzymi są z następujących miast: Mississauga, Toronto, Scarborough, Hamilton, Kitchener, Windsor, Ottawa.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl