Dziś spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Viktorem Orbanem

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotka się dziś na Węgrzech z premierem tego kraju Viktorem Orbanem. Rozmowa ma dotyczyć przyszłości Unii Europejskiej po Brexicie i współpracy PiS-u z partią Fidesz.

Jarosławowi Kaczyńskiemu podczas wizyty na Węgrzech towarzyszą marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz wicemarszałkowie Joachim Brudziński i Ryszard Terlecki, który mówi nam o szczegółach tej rozmowy.

To jest robocza wizyta, która jest rewizytą za spotkanie w Nidzicy prezesa Kaczyńskiego z premierem Orbanem. Ma ta wizyta charakter partyjny i polityczny. Będziemy rozmawiać o sytuacji w Unii Europejskiej, a także o stosunkach między naszymi państwami – informuje Ryszard Terlecki.

Warto przypomnieć, że oba kraje mają zbieżne stanowiska, m.in. ws. kryzysu uchodźczego czy wizji Unii Europejskiej po opuszczeniu wspólnoty przez Wielką Brytanię.

Polska i Węgry promują też szereg inicjatyw w ramach Grupy Wyszehradzkiej, której od 1 lipca br. przewodzi nasz kraj.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl