fot. PAP/EPA

Kampania prezydencka w USA

Joe Biden i Kamala Harris zainaugurowali wspólną kampanię w walce o Biały Dom. Jeśli zwyciężą, to Kamala Harris będzie pierwszą czarnoskórą kobietą na stanowisku wiceprezydenta USA.

Kamala Harris to senator z Kalifornii. Jeszcze rok temu głośno krytykowała Joe Bidena. Wytykała mu, że jest katolikiem. Sam Joe Biden w praktyce ma jednak poglądy silnie lewicowe. Opowiada się za tzw. aborcją. Dlatego zachowanie Harris miało służyć budowaniu opinii osoby jeszcze bardziej progresywnej. Teraz razem Kamala Harris i Joe Biden zainicjowali wspólną kampanię wyborczą. To Joe Biden wskazał Kamalę Harris jako kandydatkę na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych.

– Nie wątpię, że wybrałem właściwą osobę, która dołączy do mnie, jako następny wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, a jest to senator Kamala Harris – powiedział Joe Biden, kandydat Partii Demokratycznej na prezydenta USA.

Joe Biden podkreślał, że kraj potrzebuje „prezydenta i wiceprezydent, którzy chcą brać na siebie odpowiedzialność”. Krytykował jednocześnie Donalda Trumpa. Wtórowała mu Kamala Harris. Partia Demokratyczna mobilizuje wyborców.

– Żeby wygrać, będziemy musieli pracować, organizować się i głosować jak nigdy dotąd, ponieważ potrzebujemy czegoś więcej niż zwycięstwa 3 listopada. Potrzebujemy mandatu, który udowodni, że ostatnie kilka lat nie pokazują tego, kim jesteśmy lub kim chcemy być – zaznaczyła Kamala Harris, kandydatka Partii Demokratycznej na wiceprezydenta USA.

Demokraci uderzają w Donalda Trumpa i wytykają mu niewłaściwe zarządzanie epidemią.

 

TV Trwam News

drukuj