K. Szymański: Rezolucja komisji PE nie wnosi żadnej nowej wartości do dyskusji

Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego przyjęła rezolucją ws. praworządności w Polsce. W dokumencie europosłowie wyrażają poparcie dla decyzji Komisji Europejskiej o uruchomieniu art. 7 traktatu Unii Europejskiej wobec Polski. Wzywają też, by Rada UE podjęła szybkie działania w tej sprawie.

Za rezolucją głosowało 33 posłów komisji, a 9 było przeciw. Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański ocenił, że ten dokument nic nowego nie wnosi.

– Nie chcę komentować działań Parlamentu, które są podejmowane na odpowiedzialność szefów PE i KE. Wydaje mi się, że powtarzanie tej samej rzeczy więcej niż jeden raz nie ma większego sensu, ale rozumiem, że Komisja swobód obywatelskich uznała, że powie jeszcze raz to samo. Zanotowaliśmy stanowisko wielu grup politycznych w Parlamencie już jakiś czas temu, więc ta uchwała nie wnosi żadnej nowej wartości do dyskusji, która się toczy i do procesu politycznego, który nabrał ostatnio nowych wymiarów – powiedział Konrad Szymański.

W grudniu ub. roku Komisja Europejska zwróciła się do państw członkowskich o uruchomienie wobec Polski procedury o naruszenie praworządności. Ma to związek z  reformami w systemie sądownictwa. Miesiąc wcześniej z propozycją uruchomienia takiej procedury wystąpił Parlament, ale po decyzji Komisji uznał, że nie będzie dublować postępowania.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl