fot. https://krzysztofszczucki.pl/

Prof. K. Szczucki: Wynik wyborów samorządowych pokazał, że pierwsze miesiące rządów „koalicji likwidatorów” czy „koalicji 13 grudnia”, to kompletna porażka

Wynik wyborów samorządowych pokazał, że pierwsze miesiące rządów „koalicji likwidatorów” czy „koalicji 13 grudnia” (Platformy Obywatelskiej i wszystkich koalicjantów), to kompletna porażka. To okres, kiedy nie realizowano obietnic. Kiedy zamiast dobrej polityki, dobrego prawa, organizowano igrzyska, kolejne przedsięwzięcia naruszające prawo (zamach na media publiczne, na prokuraturę, na Trybunał Konstytucyjny, nielegalne wejścia do domów posłów) – powiedział prof. Krzysztof Szczucki, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Prawo i Sprawiedliwość uzyskało ponad 34 procent poparcia w wyborach samorządowych. Wynik partii jest tym samym lepszy od tego, jaki zaraz po zamknięciu lokali wyborczych podał IPSOS. [czytaj więcej]

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło bardzo dobry wynik w wyborach samorządowych.

– Ten wynik pokazał, że pierwsze miesiące rządów „koalicji likwidatorów” czy „koalicji 13 grudnia” (Platformy Obywatelskiej i wszystkich koalicjantów), to kompletna porażka. To okres, kiedy nie realizowano obietnic. Kiedy zamiast dobrej polityki, dobrego prawa, organizowano igrzyska, kolejne przedsięwzięcia naruszające prawo (zamach na media publiczne, na prokuraturę, na Trybunał Konstytucyjny, nielegalne wejścia do domów posłów). Mieszkańcy, obywatele, Polacy pokazali tym ludziom żółtą kartkę. Myślę, że czerwona kartka będzie za chwilę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jestem przekonany, że doceniono wiarygodność, program Prawa i Sprawiedliwości i naszych przedstawicieli w poszczególnych województwach, powiatach, miastach, miasteczkach, którzy od lat działają na rzecz swoich lokalnych społeczności i dla tych społeczności są wiarygodni i uznawani za rzetelnych – podkreślił prof. Krzysztof Szczucki.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że w związku ze słabym wynikiem Lewicy w wyborach samorządowych, w koalicji rządzącej narasta coraz głębszy konflikt.  

– Dochodzi do coraz większej dekompozycji obozu władzy. Pozornie twierdzą, że wybory samorządowe były dla nich korzystne, nie zważając na pierwsze miejsce Prawa i Sprawiedliwości. Niektórzy nawet śmią twierdzić, że to tamta strona sceny politycznej te wybory wygrała, jednocześnie od powyborczego poniedziałku uzasadniają, przekonują, że wszystko jest w porządku, że wcale się nie kłócą, a inni wprost o tych konfliktach mówią – powiedział gość Radia Maryja.

Polityk stwierdził, że nieporozumienia w rządzie Donalda Tuska pokazują tylko, jak bardzo ten obóz polityczny pozbawiony jest podstawowych i ważnych wartości, które powinny jednoczyć.

– Życie człowieka, jego godność, życie człowieka bez względu na to, czy znajduje się w prenatalnej fazie życia, czy jest już po urodzeniu, zawsze zasługuje na najwyższy szacunek. Debata nt. życia i próby jego zaatakowania jednocześnie przez część koalicji rządzącej była traktowana jako zasłona dymna (a przecież to jest poważny temat) dla ukrytych działań na forum Unii Europejskiej. W momencie, kiedy nas konfliktowano w temacie życia w Polsce, to tam przymierzano się do akceptacji paktu migracyjnego, przymierzano się do akceptacji tzw. dyrektywy budynkowej, która zobowiąże nas wszystkich do poważnych remontów naszych domów i mieszkań w ciągu najbliższych lat. To pokazuje, jak ważne tematy nie wiążą się ze zdrowym podejściem do moralności osób obecnie rządzących i są traktowane jako coś, co ma odciągnąć uwagę od innych, także ważnych zagadnień na forum Unii Europejskiej – wyjaśnił prof. Krzysztof Szczucki.

Całą rozmowę z audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja z prof. Krzysztofem Szczuckim można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl