fot. archiwum prywatne Adrian Mól

A. Mól: Prezydent M. Zaleski nie ma problemu, by pojawić się na rocznicy Radia Maryja czy jakiejś uroczystości patriotycznej. Uczestniczy we wszystkich większych imprezach, które odbywają się w Toruniu

W Toruniu pojawia się bardzo negatywna oś sporu;  pojawiają się ataki w stronę Radia Maryja i doniesienia o rzekomych milionach, działkach, które są przekazywane dla redemptorystów w Toruniu. Nie ma żadnych zastrzeżeń do działań miasta, już nie mówiąc o działaniach środowiska Radia Maryja w naszym mieście. Michał Zaleski nie ma problemu, żeby pojawić się na rocznicy Radia Maryja, ale pojawia się też na innych imprezach – mówił w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Adrian Mól, wiceprezydent Torunia, odnosząc się do sytuacji przed drugą turą wyborów samorządowych na prezydenta miasta. Dotychczasowy włodarz, Michał Zaleski, jest atakowany za rzekome układy ze środowiskiem Radia Maryja.

W niedzielę w wielu miastach i miejscowościach odbędzie się druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. [czytaj więcej] Nie inaczej jest w Toruniu. W drugiej turze o fotel prezydenta Grodu Kopernika zawalczą dotychczasowy włodarz, Michał Zaleski (Komitet Wyborczy Michała Zaleskiego), i Paweł Gulewski (Koalicja Obywatelska).

– Wybory w pierwszej turze wygrał kandydat Platformy Obywatelskiej, Paweł Gulewski. Prezydent Michał Zaleski zajął drugie miejsce, co na pewno jest dużym zaskoczeniem, ale to też pokazuje, jak ważne są te wybory – zaznaczył Adrian Mól.

W wyborach samorządowych odbija się „wielka” polityka.

– Sam premier Donald Tusk wyraża stanowisko i swoje opinie, pojawia się w naszym mieście minister Bodnar (…), mieliśmy wizytę ministra Sikorskiego (…). Pojawia się też bardzo negatywna oś sporu (…), pojawiają się ataki wymierzone w stronę Radia Maryja i doniesienia o rzekomych milionach, działkach, które są przekazywane dla redemptorystów w Toruniu – mówił wiceprezydent Torunia.

Ataki wymierzone w osobę o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja towarzyszą atakom na obecnego prezydenta Torunia, Michała Zaleskiego. Włodarzowi Grodu Kopernika wytykane są dobre relacje z redemptorystą i Rodziną Radia Maryja. Jak jednak wykazywały liczne kontrole, nie dochodzi do nadużyć z tym związanych.

– Nie ma żadnych zastrzeżeń do działań miasta czy wojewody, już nie mówiąc o działaniach (…) środowiska Radia Maryja w naszym mieście – wskazał gość „Aktualności dnia”.

Wzmagające się ataki pokazują, że mieszkańcy Torunia powinni wziąć udział w niedzielnych wyborach i – jak powiedział wiceprezydent Torunia – „wybrać spokój i kontynuację”.

Dotychczasowa prezydentura Michała Zaleskiego w Toruniu upłynęła pod znakiem dobrych inwestycji. Adrian Mól wymienił wśród nich halę widowiskowo-sportową Arena Toruń przy ul. Bema, most gen. Elżbiety Zawackiej, Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Motoarenę oraz linię tramwajową na osiedle Jar.

– Ten człowiek nie ma problemu, żeby pojawić się na rocznicy Radia Maryja, żeby pojawić się na jakiejś uroczystości patriotycznej, pojawia się też na innych imprezach w naszym mieście – praktycznie na wszystkich większych imprezach, które są w Toruniu – podkreślił rozmówca Radia Maryja.

Ponadto – jak zaznaczył wiceprezydent Torunia – Michał Zaleski jest osobą bardzo pracowitą.

W Toruniu jest wiele do zrobienia, m.in. w kwestiach bezpieczeństwa i działania w ewentualnych sytuacjach kryzysowych. Istotnym problemem, któremu należy zaradzić, jest również demografia.

Całość rozmowy z Adrianem Mólem jest dostępna [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl