[TYLKO U NAS] K. Kawęcki: Opozycja wykorzystuje sprawę katastrofy smoleńskiej

Oczywiście Obywatele RP to jest marginalna grupa chuliganów politycznych, natomiast odpowiedzialność polityczna spada przede wszystkim  na liderów Platformy Obywatelskiej – powiedział w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dr Krzysztof Kawęcki.

Nastroje w dzień 88. miesięcznicy smoleńskiej są różne, natomiast już od pewnego czasu podsycane są negatywne emocje przez różne organizacje. Dr Krzysztof Kawęcki zauważył, że początkowo obchody przebiegały w godny sposób i nie były zakłócane przez zorganizowanych protestujących.

– Znamienne jest to, że protesty organizowane przez tzw. Obywateli RP przeciwko oddaniu hołdu i wyrażeniu pamięci wobec tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, pojawiły się dopiero w połowie 2015 r.. Cel tych protestów jest wyłącznie polityczny. Opozycja wykorzystuje sprawę katastrofy smoleńskiej, a ostatnio także – to jest szczególnie bulwersujące – kwestię ekshumacji. Przypomnijmy, że obchody katastrofy smoleńskiej połączone są z Mszą św. i modlitwą. W tym kontekście protesty bulwersują. Warto też przypomnieć, że w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej  rosyjski portal Sputnik News przekazywał relację na żywo z protestów Obywateli RP. To jest obraz bardzo zasmucający i pokazujący niestety intencję opozycji – powiedział wiceprezes Prawicy RP.

Gość Radia Maryja zaznaczył, że nieprzypadkowe jest to, że właśnie w tym momencie pojawiają się coraz silniejsze protesty opozycji, kiedy są ujawniane kolejne fakty zaniedbań ze strony poprzedniego rządu związane z pochówkami czy brakiem ekshumacji.

– Oczywiście Obywatele RP to jest grupa marginalna, chuliganów politycznych po prostu. To działalność, która przekracza nie tylko normy przyzwoitości dobrego zachowania, ale przekracza normy prawne. Państwo polskie nie może pozwolić na tego typu działania. Natomiast odpowiedzialność polityczna spada przede wszystkim na liderów PO. To Donald Tusk, Ewa Kopacz i również Ryszard Petru cały czas mówią, aby nie wykorzystywać sprawy ekshumacji w grze politycznej, jednak myślę, że za tymi słowami kryje się chęć zasłonięcia tych nieudolnych działań, które właśnie realizowała PO, żeby kwestia skandalicznych zaniedbań nigdy nie wyszła na jaw – podkreślił Krzysztof Kawęcki.

Nawiązując jeszcze do samej katastrofy smoleńskiej, doktor stwierdził, że przed państwem polskim stoją trzy ważne zadania.

– Po pierwsze, wyjaśnienie przyczyn katastrofy. Drugą ważną kwestią jest ocena i analiza tych wszystkich działań śledczych, które były podejmowane w minionym okresie, które tak naprawdę były pewną manipulacją. Trzecia kwestią to jest metodologiczna manipulacja medialna i polityczna, która miała miejsce wokół katastrofy smoleńskiej – podsumował przedstawiciel Prawicy RP.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem dr. Krzysztofa Kawęckiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl