Już 1050 placówek w programie „Szkoła przyjazna rodzinie”

1050 szkół w całej Polsce przystąpiło już do programu „Szkoła Przyjazna Rodzinie”. Placówki edukacyjne otrzymały certyfikaty, które zapewniają rodziców, że szkoła jest bezpieczna dla ich dzieci, którym nie grożą w niej m.in. demoralizujące treści.

Certyfikaty przyznaje Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Projekt został wdrożony dwa lata temu w powiecie wołomińskim. Wówczas przystąpiło do niego ok. 20 placówek oświatowych. Był on odpowiedzią na szerzącą się w szkołach homoprogandę.

Poseł Piotr Uściński, inicjator akcji oraz były starosta wołomiński, zachęca dyrektorów szkół do zabiegania o certyfikat.

Można by powiedzieć: po co te certyfikaty, skoro Konstytucja i ustawa o systemie oświaty tak naprawdę w wystarczający sposób zabezpieczają rodziny? Niestety, pewne organizacje pozarządowe szukają furtek i dojść do szkół. Mamy zapowiedź tzw. „Tęczowego piątku”, który ma być taką homopropagandą docierającą do szkół. Są zagrożenia, którym trzeba się przeciwstawiać, m.in. temu, co w najbliższy piątek. Dlatego jeszcze bardziej zachęcamy rodziców, którzy chcą zatroszczyć się o swoje dzieci i o szkoły, do których te dzieci chodzą, do zabiegania o certyfikaty „Szkół przyjaznych rodzinie” – mówi Piotr Uściński.

Organizatorem tzw. „Tęczowego piątku” jest Kampania Przeciw Homofobii, organizacja działająca na rzecz osób LGBT. W ramach akcji nauczyciele mają rozwieszać na korytarzach i w klasach plakaty promujące dewiacyjne postawy. Do ubrań mają również mieć przypięte specjalne znaczki.edukacja

W odpowiedzi na tzw. „Tęczowy piątek” Instytut Ordo Iuris przygotował „Rodzicielskie oświadczenie wychowawcze”. Instytut zachęca rodziców, aby składali oświadczenia w szkołach, które przystąpiły do akcji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl