fot. Twitter/Polonia Restituta

Jutro pierwsza konferencja z cyklu „Polonia Restituta”

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zainaugurował cykl konferencji „Polonia Restituta”. Podkreślił, że jest to „dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Pierwsze spotkanie ma odbyć się w poniedziałek.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizuje cykl jedenastu konferencji w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Będą one poświęcone głównym problemom współczesnej Polski widzianym przez pryzmat katolickiej nauki społecznej.

– Perspektywa katolickiej nauki społecznej – chrześcijańskiej refleksji nad społeczeństwem – to jest jedna z najważniejszych perspektyw, którymi kierują się Polacy. Zachowujemy szacunek dla pluralizmu poglądów, dla pluralizmu wartości – podkreślił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

W poniedziałek ma odbyć się pierwsza z cyklu konferencji „Polonia Restituta”. Miejscem spotkania jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tematem konferencji ma być kondycja i przyszłości polskiej rodziny. W następnym miesiącu w Łodzi odbędzie się konferencja o problemach pracy i przedsiębiorczości. Mają zostać też poruszone kwestie, takie jak solidarność społeczna, ekologia, zrównoważony rozwój czy Europa i pojednanie. Ostatnie spotkanie planowane jest w przyszłym roku w Krakowie.

– Patronat nad cyklem konferencji, których zwieńczenie przypadnie w przyszłym roku podczas wielkiego kongresu w Krakowie, zechciał objąć prezydent Andrzej Duda – poinformował minister Gowin.

W skład komitetu honorowego weszło także: prezydium Episkopatu Polski, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

TV Trwam News/RIRM

drukuj