Jurgiel: Rząd doprowadził do kryzysu w rolnictwie

Rząd w obszarze rolnictwa działa nieudolnie, nieskutecznie, wykazuje brak zainteresowania i przedstawia puste obietnice – powiedział poseł Krzysztof Jurgiel.

W Sejmie odbyła się debata w sprawie informacji rządu o sytuacji w polskim rolnictwie. Politycy PiS-u wskazywali, że najlepszą odpowiedzią na politykę rządu w tym sektorze są protesty gospodarzy w całym kraju.

Poseł Krzysztof Jurgiel zarzucił ministrowi Sawickiemu, że dopuścił do kryzysu na niemal wszystkich rynkach rolnych. Były minister rolnictwa powiedział, że rząd nic nie robi by zablokować możliwość sprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom. Poseł wskazał na nieudane negocjacje rządu z UE w sprawie dopłat bezpośrednich, zgodę na gorsze warunki konkurencji i mniejsze limity produkcyjne.

–  Panie Ministrze, proszę mi powiedzieć, jaki dokument w Polsce określa politykę rolną rządu jaka ma być prowadzona? Nie ma takiego dokumentu, rząd takiego dokumentu nie przyjął. Jaka jest koncepcja rozwoju realizowana w Polsce? Dlaczego rząd popiera to wszystko, co się dzieje? Jest to wynik procesu globalizacji, a przecież Konstytucja (art. 20 ) stanowi, że w Polsce powinien być zrównoważony rozwój gospodarczy. Jakie jest miejsce w polityce rozwoju rolnictwa w kraju?  Dlaczego w dokumentach programowych, które opracowywało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego nie ma rolnictwa i produkcji żywności, jako zadania strategicznego państwa? To jest jedno z bezpieczeństw, które państwo powinno realizować – powiedział poseł Krzysztof Jurgiel.

PSL zapowiedział, że poprze informacje ministerstwa. Za odrzuceniem informacji rządu jest cała opozycja.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl