Jest już Dzwon Miłosierdzia na ŚDM

11 marca w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu miało miejsce historyczne wydarzenie. Z udziałem wielu znamienitych gości, pod okiem kamer i aparatów fotograficznych został odlany Dzwon Miłosierdzia na Światowe Dni Młodzieży 2016.

Dzwon zostanie umieszczony na Campus Misericordiae koło Wieliczki obok Domu wsparcia dla osób starszych i niepełnosprawnych „Misericordiae” (dom ten poświęci Papież Franciszek podczas ŚDM 2016).

Wydarzenie to uświetnił wysłannik ks. kardynała Stanisława Dziwisza Pan Andrzej Bochniak wtapiając w dzwon pamiątkowy medal podarowany przez księdza kardynała wydany w 20. rocznicę pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.

Uroczystość poświęcenia Dzwonu będzie miała miejsce 3 kwietnia br. (Niedziela Miłosierdzia) na Campus Misericordiae. W załączniku przesyłam zdjęcia dzwonu oraz wywiad z Piotrem Olszewskim  właścicielem Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu, która ufundowała dzwon.

Magdalena Golonka,
kierownik Wydziału Kultury, Turystyki i Sportu

Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl