fot. wikipedia

Jerzy Wilk kandydatem na prezydenta Elbląga

Prawo i Sprawiedliwość wystawiło kandydaturę Jerzego Wilka na prezydenta Elbląga. Przypomnijmy, że w kwietniowym referendum mieszkańcy tego miasta odwołali dotychczasowego gospodarza Grzegorza Nowaczyka z PO.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przypomniał dziś w Warszawie, że podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości zaczęły być realizowane plany budowy czwartego portu w Elblągu, zaniechane później przez PO. Akcentował, że PiS w dalszym ciągu traktuje te plany jako aktualne.

 – Żeby e zostały zrealizowane najpierw musi zostać skonkludowany ten piękny proces, który rozpoczął się w Elblągu. Elblążanie odrzucili złą władzę, bardzo złego gospodarza. Odrzucili rządy PO. W tej chwili Elbląg potrzebuje dobrego gospodarza i jest tutaj działacz polityczny, samorządowy, który z całą pewnością gospodarzem będzie. Nasz kandydat – pan Jerzy Wilk. Pozwolę sobie dodać, że Polska potrzebuje dobrego gospodarza i sądzę, że też może go mieć – powiedział Jarosław Kaczyński.

Jerzy Wilk przedstawiając swój program podkreślał, że chce doprowadzić do tego by Elbląg miał ścisłe związki z morzem oraz trójmiastem.

 – Chcemy rozwijać nasz port, tworzyć tam nowe miejsca pracy, obniżyć czynsze, które drastycznie wzrosły z 4 na 8 złotych. Dla biednego w sumie miasta Elbląga, to jest szok. My to zmienimy – uporządkujemy finanse naszego miasta i uporządkujemy wszystkie inwestycje. To są główne zamierzenia, które w tej krótkiej kadencji zamierzamy wykonać – stwierdził Jerzy Wilk.

RIRM

drukuj