fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

Jasna Góra: ks. kard. Stanisław Dziwisz i ks. abp Wacław Depo wspierają ks. abp. Marka Jędraszewskiego

Tutaj, u stóp Matki Bożej, właściwie codziennie zanosimy modlitwę o jedność w Episkopacie, a szczególnie teraz modlimy się w intencji naszego współbrata ks. abp. Marka Jędraszewskiego, który nie jest słuchany w całości. Ale tak było z Jezusem. Dlatego Matka Boża z pewnością nas tutaj bardzo serdecznie umocni. I tego mu życzę. I dlatego jesteśmy tutaj dziś razem – mówił arcybiskup metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo, witając pielgrzymów na Jasnej Górze.

Do stóp Częstochowskiej Pani w XXXIX Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej zmierzało 8,5 tysiąca pątników. Pielgrzymi obiecali modlitwę w intencji księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Swoją solidarność z krakowskim metropolitą – przez obecność na Jasnej Górze – wyrazili również: ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, ksiądz biskup Jan Zając i ksiądz biskup Jan Szkodoń.

Pielgrzymowanie Archidiecezji Krakowskiej w tym roku ma szczególny charakter. Chcemy okazać naszą solidarność, uznanie i wdzięczność za wszystko, co robi dla Archidiecezji i dla Polski nasz metropolita i pasterz. Jest nas tu bardzo dużo. Wszyscy przybyli z tym samym przekonaniem – trzeba walczyć o wartości moralne, a w tym przewodzi nam obecny arcybiskup krakowski. Naszą wdzięczność dla niego okazujemy obecnością i modlitwą. Aby dobro zwyciężyło zło. Dobrem trzeba zwyciężać zło. To są słowa Pisma Świętego i słowa Jana Pawła II. Trzeba, aby nasza postawa była taka, aby dobrem zwyciężać zło, które się panoszy. O tym ciągle mówi nasz obecny arcybiskup krakowski, stąd nasza wdzięczność, modlitwa i solidarność z jego postawą – mówił ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz.

Joanna Folfasińska, Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl