Ogólnopolskie Nocne Czuwanie Apostolatu Margaretka na Jasnej Górze

W nocy z 23 na 24 maja na Jasnej Górze odbędzie się Nocne Czuwanie Apostolatu Margaretka. W święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana organizatorzy zapraszają na wspólną modlitwę w intencji kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

Jasna Góra jest duchową stolicą Polski, w której od wieków trwa modlitwa za Kościół, za Ojczyznę, za kapłanów. Szczególną moc ma modlitwa w nocy – wymaga większej ofiary, ponieważ łączy się z umartwieniem pozbawienia snu. Sam Jezus dał nam przykład.

Św. Łukasz zapisał: Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga. Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami (Łk 6, 12n).

Modlitwa za kapłanów to wyraz naszej odpowiedzialności za Kościół. Naśladując sposób modlitwy Jezusa, uczestnicy wydarzenia pragną modlić się nocą na górze – na Jasnej Górze.

W czwartek 23 maja, w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

Ogólnopolskie Nocne Czuwanie Apostolatu Margaretka rozpocznie się o godz.21.00 Apelem Jasnogórskim. Centralnym punktem będzie sprawowana o godz. 24.00 Eucharystia.

Organizatorem czuwania jest Krajowe Duszpasterstwo Apostolatu Modlitwy za Kapłanów Margaretka.

Program czuwania:

21.00           –         Apel Jasnogórski

22.00           –         Różaniec, tajemnice światła

23.00           –         Droga Krzyżowa

24.00           –         Eucharystia

01.00           –         Adoracja NS, Litania do Chrystusa Kapłana i Żertwy, adoracja w ciszy

02.00           –         Różaniec, część chwalebna

03.00           –         Koronka do Bożego Miłosierdzia

 

plakat Częstochowa 2024

ks. Bogusław Nagel, krajowy duszpasterz Apostolatu Modlitwy za Kapłanów Margaretka

drukuj