Jaruzelski zbyt chory, by mógł zbadać go lekarz?

Lekarze Wojciecha Jaruzelskiego twierdzą, że generał jest zbyt chory, by przejść badania lekarskie. Oznacza to, że jego proces za wprowadzenie w Polsce w 1981 r. stanu wojennego oraz za masakrę robotników Wybrzeża w 1970 roku na razie nie zostanie wznowiony.

W lipcu Sąd Okręgowy w Warszawie postanowił, aby biegli z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, po przeprowadzeniu badań 90-letniego Jaruzelskiego orzekli, czy stan jego zdrowia pozwala na sądzenie go.

Do badań wyznaczonych na poniedziałek nie doszło, ponieważ Jaruzelski poinformował, że uniemożliwiają je „aktualne zalecenia lekarskie”.  Sąd zwrócił się do biegłych o wyznaczenie nowego terminu badań.

Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu i przedstawiciel społeczny w procesie Grudnia 1970 roku podkreśla, że wszystko zmierza do tego, że gen. Wojciech Jaruzelski nie zostanie osądzony.

 – Od początku transformacji ustrojowej przyglądam się pracy sądów, prokuratur i układu politycznego, który jest zmienny, ale trwały; jeżeli chodzi o przestrzeganie tego, co wynika z tajnych porozumień Okrągłego Stołu. Polega to na tym, że zapewniono, iż pierwszy prezydent III RP – ojciec systemu, który mamy dzisiaj w Polsce nie stanie, przed sądem, a jeżeli stanie, to nie zostanie osądzony – zwrócił uwagę Piotr Andrzejewski.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl