Jan Bury zostanie „jedynką” na listach PSL-u?

Jan Bury, poseł PSL, którego nazwisko pojawia się ostatnio, m.in. w kontekście afery NIK-u oraz afery podkarpackiej, ma zostać „jedynką” listy PSL w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim – informuje dziennik „Rzeczpospolita”.

Prokuratura chce przedstawić Buremu zarzuty przekroczenia uprawnień – co jest zagrożone karą do 3 lat więzienia. Przesłała też wniosek do Sejmu o uchylenie immunitetu Janowi Buremu.

Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich ma się zająć sprawą 23 września – mówił wczoraj poseł PO Jerzy Budnik, zasiadający w komisji.

Kazimierz Moskal, poseł PiS z Podkarpacia jest zdania, że do czasu wyjaśnienia sprawy Jan Bury powinien zniknąć z życia publicznego.

Te osoby, które mają jakiekolwiek zarzuty prokuratorskie, one powinny się honorowo zachować, żeby nie psuć reputacji całej klasie politycznej, tylko usunąć się do czasu wyjaśnienia tej sprawy. Możliwe, że są niewinni. Możliwe, że sąd wyda werdykt korzystny, ale jeżeli są zarzuty, ktoś się za immunitetem chroni, to uważam, że to jest niewłaściwe postępowanie polityka, bo on nie tylko działa w swoim imieniu prywatnym, nie tylko w imieniu danej partii, ale całego środowiska politycznego. To jest rzecz karygodna, nieprawdopodobna. Nie wiem, dlaczego władze partii PSL w ten sposób postąpiły – mówi Kazimierz Moskal.

Ostateczna lista PSL-u w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim ma zostać zatwierdzona w przyszłą sobotę – podczas krajowej konwencji partii. PSL pozostałe listy wyborcze zatwierdziła na konwencji w sierpniu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl