Rozpoczęły się rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe

Na północnym zachodzie Federacji Rosyjskiej w ramach rosyjsko-białoruskich manewrów wojskowych utworzono regionalną grupę wojsk Zachodniego Okręgu Wojskowego FR i Sił Zbrojnych Białorusi – poinformowało ministerstwo obrony Rosji.

Według resortu w ćwiczeniach o kryptonimie „Szczit Sojuza-2015” („Tarcza Związku-2015”) bierze udział ponad 8 tys. żołnierzy, około 100 czołgów oraz 80 samolotów i śmigłowców bojowych. Manewry, które potrwają do 16 wrześnie, odbywają się na poligonach wojskowych w obwodach leningradzkim i pskowskim.

W ćwiczeniach uczestniczy 1,3 tys. białoruskich żołnierzy, a ze strony rosyjskiej m.in. 500 spadochroniarzy ze stacjonującej w okolicach Pskowa 76. Dywizji Powietrznodesantowej. Wspólnymi działaniami wojsk Zachodniego Okręgu Wojskowego FR i Sił Zbrojnych Białorusi dowodzi szef białoruskiego Sztabu Generalnego generał Aleh Biełakonieu.

W ramach manewrów „Szczit Sojuza-2015” w czwartek rano w stan gotowości bojowej postawiono również Flotę Bałtycką. Jej siły – jak przekazał resort obrony FR – ćwiczyć będą m.in. odpieranie ataku umownego przeciwnika i orientację w nieznanym terenie.

W tej części manewrów bierze udział ponad 1,5 tys. żołnierzy, 20 okrętów wojennych, 10 samolotów i śmigłowców bojowych oraz około 200 jednostek sprzętu bojowego i specjalnego. Wojska obrony wybrzeża, wspierane przez lotnictwo, ćwiczyć będą na poligonach obwodu kaliningradzkiego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl