fot. PAP/Radek Pietruszka

J. Sasin: Platforma Obywatelska co tydzień prezentuje inny program wyborczy

Platforma Obywatelska co tydzień prezentuje inny program wyborczy. Było kilka tzw. sześciopaków Schetyny, dziś jest mowa o tzw. siedmiopaku Kidawy-Błońskiej – wskazał wicepremier Jacek Sasin. Te propozycje programowe łączy jedno – brak informacji o wiarygodności i źródłach finansowania – dodał polityk PiS podczas konferencji w Sejmie.

Premia emerytalna do 20 tys. zł dla „aktywnych seniorów”, czek opiekuńczy do ponad 1 tys. zł, dwutygodniowy, czy bezpłatny proceder sztucznego zapłodnienia in vitro – to niektóre elementy programu Koalicji Obywatelskiej. Zaprezentowała go dziś kandydatka Koalicji na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.

Te ogólne założenia programowe opiewają na ponad 100 mld zł – skąd Koalicja Obywatelska chce wziąć na to środki – pytał wicepremier Jacek Sasin.

– Oczekujemy i ponawiamy to wezwanie, żeby przedstawić konkretne wyliczenia, sumy i projekty, a nie tylko zestaw opowieści oderwanych od rzeczywistości. Tego cały czas brakuje, to jest ten wspólny punkt tych wszystkich programów. My chcieliśmy zastąpić naszych konkurentów poprzednią wersję programu „sześciopak Schetyny”, wyliczyliśmy na tyle, na ile te bardzo ogólnie i pobieżne propozycje na to pozwoliły. Tamten program kosztowałby 100 miliardów złotych. Tutaj, jak słyszeliśmy, są dodatkowe punkty, więc będzie kosztował jeszcze więcej. To jedna czwarta całego budżetu Polski. Pytamy więc, skąd Platforma chce znaleźć pieniądze na tego typu propozycje? – mówił wicepremier.

Jacek Sasin oczekuje też od Koalicji Obywatelskiej odpowiedzi, czy jest to ostateczna wersja programu, by można go było wyliczyć i przeanalizować.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl