J.M. Jackowski: Nie ma obaw, że Polska będzie bez budżetu

Budżet na ten rok będzie uchwalony na czas – zapewnia senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski. Termin mija 27 stycznia.

Na środę przewidziane są całodniowe głosowania. Jest około ośmiuset poprawek do budżetu – wskazał polityk PiS.

– Dzisiaj odbywają się komisje. Wszystko wskazuje na to, że budżet zostanie jutro przyjęty. Mamy przewidziane posiedzenie Senatu w dniach 23-24 stycznia – mówił.

Prezydent nie musi podpisać budżetu do 27 stycznia, tylko musi go otrzymać na biurko do tego dnia – tłumaczył Jan Maria Jackowski.

– To wynika z konstytucji, w której jest zapisane, że prace nad budżetem w parlamencie mogą trwać maksymalnie cztery miesiące, a termin czterech miesięcy upływa 27 stycznia. Nic na to nie wskazuje, żeby ten termin był zagrożony. Przypomnę jeszcze, że to jest jedyna ustawa, którą prezydent musi podpisać. Nie może odmówić złożenia podpisu. To również wynika jasno z przepisów konstytucji. Nie ma obaw, że Polska będzie bez budżetu – mówił senator PiS.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl