[TYLKO U NAS]J. M. Jackowski: ideologia politycznej poprawności doprowadza do absurdu

W poniedziałkowym programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam senator PiS Jan Maria Jackowski mówił o klęsce poprawności politycznej państw Zachodniej Europy, podkreślając zarazem doświadczenie Polski w budowaniu wielokulturowych wspólnot.

Wydarzenia w Hamburgu dowodzą, że ideologia poprawności politycznej jest drogą donikąd – powiedział Jan Maria Jackowski.

– Widzimy, że ta ideologia politycznej poprawności prowadzi po prostu do absurdu, a przede wszystkim do zagrożenia życia ludzkiego. Widać wyraźnie, że państwo niemieckie totalnie nie zdało egzaminu. Tutaj pouczania ze strony niemieckiej pod adresem Polski są żałosne. Przecież to Niemcy wywołali II wojnę światową, są autorami największego bestialstwa w dziejach ludzkości, jakie w ogóle można było sobie wyobrazić. Nie minęły dwa, trzy pokolenia i widać wyraźnie, że chyba niewiele się zmieniło, jeśli chodzi o mentalność i styl działania Niemiec. Polityczna poprawność i miękkość władzy powoduje, że w tej chwili Hamburg jest po prostu synonimem rozpadu państwa niemieckiego – policja, która nie była w stanie sobie poradzić – ocenił senator PiS Jan Maria Jackowski.

Organizacje, takie jak Antifa, powinny być wpisywane na listę organizacji terrorystycznych – dodał Jan Maria Jackowski.

– Działania prezydenta Donalda Trumpa są bardzo istotne. Zdaje się, że Antifa została wpisana na listę organizacji terrorystycznych. I to jest bardzo dobra metoda. Tego rodzaju bojówki powinny być wpisywane na listę organizacji terrorystycznych. Każdy aktywista powinien być skatalogowany w odpowiednich kartotekach, w Interpolu, w różnych służbach. Gdziekolwiek się pojawi powinna się zapalać czerwona lampka (…) To są normalne bojówki, organizacje terrorystyczne, które próbują wywołać określoną reakcję społeczną. Chcą doprowadzić do pewnego przesilenia. Tutaj postawa prezydenta Donalda Trumpa jest jak najbardziej zasadna i słuszna. Należy życzyć rządom europejskim więcej odwagi i zdecydowania w zwalczaniu tego rodzaju patologii – kontynuował Jan Maria Jackowski.

Senator PiS wskazał na historyczny wkład Polaków w walce z islamem. Zaznaczył też, że Polska słynie z tolerancji i demokracji.

– Jesteśmy krajem o ponad tysiącletniej chrześcijańskiej tożsamości i państwowości. Nie kto inny jak Jan III Sobieski zatrzymał ofensywę islamu pod Wiedniem w 1683 roku. Powstrzymaliśmy bolszewików w 1920 roku. Niedługo będzie 97. rocznica Cudu nad Wisłą. Ta historia najlepiej pokazuje, że mamy tytuł, wkład i pewne rozpoznanie. Nie jesteśmy krajem o charakterze rządów autorytarnych, totalitarnych, wbrew temu, co się mówi. Polska demokracja i tolerancja słynie w świecie. Byliśmy społecznością wielonarodową, wielokulturową w czasach jagiellońskich, w czasach schyłku II Rzeczypospolitej. Było to jednolite państwo, które miało swoją spoistość, różne religie, kultury. Społeczności, które były w Rzeczypospolitej, szanowały prawa Rzeczypospolitej. Natomiast społeczności z odmiennych kultur i religii, pojawiające się w tej chwili w Europie Zachodniej, próbują ograniczać prawa gospodarzy i wprowadzać swoje np. szariat – zaznaczył senator PiS Jan Maria Jackowski.

Całość programu „Polski punkt widzenia” z udziałem senatora Jana Marii Jackowskiego można zobaczyć [tutaj].

RIRM

drukuj