J. Kanthak: KE nie zapoznała się z poprawkami w projekcie ustawy o sędziach

Poseł Zjednoczonej Prawicy Jan Kanthak stwierdził, że KE nie zapoznała się z wniesionymi do projektu poprawkami. 

– Kwestia przetłumaczenia poprawek, które zostały wczoraj wieczorem o godzinie 19.00 na posiedzeniu Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, stawia raczej pod dużym znakiem zapytania kwestię wiarygodności KE w tym zakresie. Myślę, że nie zapoznali się z tymi poprawkami, ale Polska jest suwerennym państwem, które przyjmuje takie ustawy, jakie uznaje za stosowne. Jeśli pan prezydent podpisze taką ustawę, to będzie to obowiązujące w Polsce prawo. Oczywiście zapoznajemy się ze stanowiskiem KE, to dla nas istotne – podkreślił.

Polityk dodał też, że wniesione poprawki rozwiewają wątpliwości dotyczące stosowania unijnego prawa w zakresie ustawy dotyczącej sędziów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl