fot. Tomasz Strąg

J. Kaczyński: Przez cztery lata naszych rządów udało się nam bardzo dużo

Przez cztery lata naszych rządów udało się nam bardzo dużo – i w polityce społecznej i międzynarodowej; tam, gdzie jest kłopot, jeżeli chodzi o naprawę państwa – to są sądy – ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, PiS jest gwarantem polityki społecznej i zrównoważonego rozwoju.

„Prawo i Sprawiedliwość jest nie tylko gwarantem polityki społecznej, polityki zrównoważonego rozwoju, polityki rozwojowej. Jest także gwarantem polskiej wolności i polskiej tradycji, w tym polskiej rodziny przede wszystkim” – powiedział w piątek Jarosław Kaczyński w TVP Info.

Prezes PiS był pytany, co się udała, a co nie w trakcie czterech lat rządów PiS.

„Udało się bardzo dużo. I w polityce społecznej, i w polityce międzynarodowej” – powiedział.

Jak mówił, jeśli chodzi o naprawę państwa, można to przeliczyć na ok. 400 mld zł.

„Bo te VAT-owskie to nie są wszystkie pieniądze, które żeśmy można powiedzieć uratowali, wyrwali z rąk – mówiąc najprościej – złodziei. I to jest wielki sukces” – wskazał Kaczyński.

Jego zdaniem tam, gdzie jest kłopot – jeżeli chodzi o naprawę państwa – to są sądy.

„Z tymi sądami był taki kłopot” – dodał.

Prezes PiS przekazał, że „na pewno jeszcze w pewnych innych dziedzinach trzeba dokonać pewnej naprawy”.

„Są i inne kwestie, także społeczne, którymi będzie się jeszcze trzeba zająć. Ale w ciągu czterech lat, po tylu latach, z niewielkimi przerwami, bardzo niedobrej polityki – to jest bardzo, bardzo dużo, to jest sukces” – powiedział.

Jarosław Kaczyński wskazał, że jeżeli społeczeństwo da PiS kolejne cztery lata, „będą to lata wielkiego podstępu”. Jak mówił, jego ugrupowanie prowadzi politykę bardzo rozsądną.

„To przyznają agencje ratingowe” – zaznaczył.

„My prowadzimy rozsądną politykę gospodarczą i my (…) przewidujemy także możliwość pogorszenia się sytuacji wokół Polski. Ona się już troszeczkę pogarsza. My jesteśmy na to przygotowani i będziemy w stanie prowadzić i politykę społeczną, i politykę rozwoju – mimo wszystko, mimo tego pogorszenia sytuacji wokół naszego kraju. Jeśli to pogorszenie rzeczywiście nastąpi. Bardzo byśmy chcieli żeby nie nastąpiło. Ale tutaj (…)nie tylko my, ale nawet najpotężniejsze instytucje światowe, i najpotężniejsze państwa świata – mają na to ograniczony wpływ” – powiedział Jarosław Kaczyński.

PAP

drukuj