fot. PAP/EPA

Ekwador: kolejny dzień protestów przeciwko polityce gospodarczej rządu

W piątek, dziewiątego dnia ulicznych protestów w stolicy Ekwadoru Quito przeciwko polityce gospodarczej rządu prezydenta Lenina Moreno, do demonstrujących przyłączyli się mieszkańcy peruwiańskiej Amazonii: kilkuset Indian z tradycyjnymi dzidami.

W południe demonstranci wznosząc okrzyki „Precz z Moreno!” opanowali wzgórze, na którym wznosi się w stolicy kraju Limie gmach Zgromadzenia Narodowego. Większość szła z rękoma podniesionymi do góry, aby nie dawać policji pretekstu do zastosowania przemocy.

Dotąd podczas protestów przeciwko m.in. podwyżce cen paliw zginęły cztery osoby.

„Precz z pakietem oszczędnościowym rządu. Precz z klasą średnią, to my najbiedniejsi jesteśmy ofiarami tej sytuacji” – powiedział dziennikarzom jeden z przywódców Konfederacji Autochtonicznych Narodów Ekwadoru, Indianin Jose Farinango z prowincji Pichincha.

W okolicach parlament doszło do starć z policją.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl